|
Member Login
Toggle navigation
Home
Leadership Team
Club Information
Club Contact and Location
Membership
Membership
Public Image & Social Media
Public Image & Social Media
Club Governance
Information
Rotary Snippets
Awards
Rotary International
Rotary's Service Awards
RI Awards Summary - Website
Award Examples for Avenues of Service Activities
District-Changeover
District Changeover Awards Criteria 2024
District EnviroClub Awards
For Information
Empowering Women & Girls Award
Information
Rotary Inspirational Women's Awards
Rotary Emergency Services Community Awards
Other
Service projects
Our environment
Vocational service
Community service
New generations
International Service
ROMAC (Rotary Oceania Medical Aid for Children)
Interplast
RAWCS (Rotary Australia World Community Service)
ShelterBox
RAMS (Rotarians Against Malaria)
Australian Rotary Health
About
Mental Health Research
Lift The Lid
Indigenous Health Scholarships
Rural Medicine & Nursing Scholarships
Rotary Foundation
Global Grant Scholarships
How to Give
Doing Good in the World
The Centurion Plan
Paul Harris Fellow
Paul Harris Society
Peace Fellowships
Individual Donor Recognition
Corporate Employee Giving
Tax Deductibility
Club Recognition
Bank Transfer Instructions
MyLearning
MyLearning
Club Management
New Rotarians
President Elect Learning & Development 2024
MyRotary
District Organization Chart with Photos
Switch to List View
<< Previous Year
Current Year: 2018-2019
Next Year >>
District Governor
Sue Hayward
District Governor
Sydney Darling Harbour
District Executives
Janice Hall
District Secretary
Hurstville
Bill Salter
Treasurer
Ingleburn
Dianne North
District Governor Elect
West Wollongong
Warwick Richardson
District Governor Nominee
Wollondilly North
District Officers and Directors
Graham Wilson
The Rotary Foundation Chair
Mt Druitt
Cheryl Deguara
New Generations Chair
Parramatta
Stephen Knightley
Membership & Community Awareness
Corrimal
Murray KEAR
District Conference Chair
Campbelltown
Elizabeth MacKintosh
Community Service Chair
Parramatta
Stephen Humphreys
International Service Chair
Camden
Charles Mille
Vocational Service Chair
Padstow
Stephen Knightley
Public Relations Chair
Corrimal
Bruce Farquharson
Training & Personal Development Chair
Camden
Warwick Richardson
Assistant Governor Co-ordinator
Wollondilly North
Barry Antees
International Convention
Environment & Habitat
Judith Mogi
District Rotaract Representative
Other
Assistant/Area Governors
Hilary Lloyd
Eastern Suburbs
Drummoyne
Margaret Favelle
Macarthur
Liverpool
Peter Rixon
South Illawarra
Illawarra Sunrise
Anita Robinson
St George
Gregory Hills Next-Gen
Edei Ledet
Sutherland Shire
Sydney Cove
Rick Vosila
Sydney Central
Strathfield
Chris Bennecke
Sydney North West
Kings Cross
Allan Petersen
Sydney South West
Concord
Renga Rajan Chidambaranathan
Western Harbour
Granville